Shadow

Згадати все: Ключові моменти російської Прем’єр-ліги

vspomnit vse kljuchevye momenty rossijskoj premer ligi 1b18207

Півфінал чемпіонату Росії – майже сніжне регбі (с) Сергій Ярликів

Rugger.info пройшовся по клубному році 2019 – Кубків і чемпіонатів Росії по «класиці» і сімці.

Кубок Росії з регбі-7

Трофей другого за статусом турніру по сімці поїхав в Краснодар. «Кубані» довелося добряче поборотися за нього зі «Славою» на московському стадіоні «Філі» в середині вересня. Переможець визначився лише в додатковий час — «слов’яни» зупинилися в кроці від перемоги. Найкращу трійку Кубка, в якому брали участь 12 команд, замикає «ВВА-Підмосков’я».

Цікаво, що красноярці до турніру не доїхали. Зате в Москву завітали аматори та полупрофи, які зайняли в таблиці рядки з шостого по одинадцятий. Шостим став московський ЦСКА, який у 2020 році спробує свої сили в «регулярці».

vspomnit vse kljuchevye momenty rossijskoj premer ligi edaeeb1

Чемпіонат Росії з регбі-7

Головний турнір по сімці, який грали вже в чотири тури, скорився новачку Прем’єр-ліги – пензенському «Локомотиву». Його визнали «Відкриттям року» на Тижні регбі в Москві.

Спочатку «Локо» виграв третій, домашній тур, а потім і заключний – в Красноярську. У фіналі чемпіонату 17 серпня підопічні Олександра Янюшкина обійшли «Єнісей-СТМ» (14:0), чим сильно зіпсували настрій «ВВА-Підмосков’ю». У разі програшу пензенцев, золоті медалі поїхали б в Моніно. Але в 2019-му «военлетам» довелося задовольнитися сріблом, бронзу завоювала «Кубань».

Чемпіон Росії по сімці на Кубку з олімпійського виду регбі у вересні виступав вже молодіжним складом. І той явно не відзначався – на груповому етапі «Локомотив» зазнав три поразки і в підсумку став останнім.

Читати також:  Артур Бетербиев в кровавом бою остановил Маркуса Брауна

vspomnit vse kljuchevye momenty rossijskoj premer ligi d85e2a3

Кубок Росії

Чим престижніше турнір, тим спекотніше обстановка. В цьому році «пристрасті по Кубку» довелося пережити двічі. І двічі в фіналах зійшлися красноярські гранди – «Червоний Яр» і «Єнісей-СТМ». Якщо перший Кубок, за 2018 рік, фінальний бій за який відбувся в травні, викликав невеликі нарікання, то аналогічний фінал 2019-го в жовтні викликав безліч суперечок – обговорювали, чи правий був арбітр Георгій Копп, який не зарахував «Єнісею» два заносу.

З іншого боку – лівобережним ефектно вдалося завоювати два Кубки за рік. Навряд чи коли ще нюанси календаря дозволять комусь повторити це досягнення.

vspomnit vse kljuchevye momenty rossijskoj premer ligi 5046d35

Чемпіонат Росії

Ось ми і дісталися до головної перемоги 2019 року. І тут «Єнісей» зробив вихід з-за печі. 2 листопада на домашньому стадіоні він взяв десятий титул чемпіонів Росії, чого ще навесні від правобережних, обновили склад, багато не чекали.

Тоді багато досвідчених зірок з лав клубу перейшло в «Червоний Яр», який був рішуче налаштований в цьому році позбутися звання вічного другого. Дійшло навіть до нівелювання перемоги «Кубані»: у 10-му турі південці обіграли красноярців з рахунком 37:14, однак рапорт «Яра» перевернув ситуацію з ніг на голову. «Кубань» отримала «технар». Формально господарі були праві, але Філ Верахико опинився в несподіваній ситуації коли йому просто не було кого ставити замість Маріано Филомено.

Читати також:  Хорхе Лінарес: "Ломаченко грав зі мною, на той бій він вийшов дуже сильним"

Фінал чемпіонату традиційно виявився красноярським. Вже в першому таймі стало зрозуміло, що підопічним Ігоря Ніколайчука за «Єнісеєм» не наздогнати. Перші 20 хвилин «Яр» провалив, закопавшись у власних помилках. Відігратися не допомогло навіть видалення до кінця матчу капітана суперників Улдіса Саулите. 27:13 – до гордості Олександра Первухина за свою молодь і залишилися в строю ветеразов.

vspomnit vse kljuchevye momenty rossijskoj premer ligi e1f6f35

Але «Єнісею» ніколи почивати на лаврах – сезон для клубу триває в Кубку Виклику, де красноярці героїчно борються, але поки зірок з неба не хапають. Чотири матчі з чотирьох програно, хоча від гри до гри діючі чемпіони додають. Подивимося, що чекає цих хлопців на Британських островах у січні.

Повернемося до вітчизняного чемпіонату, де залишилося ще кілька цікавих моментів року, що минає.
«Локомотив» ставив завдання увійти в п’ятірку, а став сьомим. Ще й залишився без бою не приїхала «Булавою». До речі пензенці свято вирішили не псувати і зіграли зі своїм дублем.

Не приїхала «Булава» і на чвертьфінал проти «Єнісею». Неприємний випадок для професійного спорту, обійшовся таганрожцям в«технар», але і в 200 тисяч рублів штрафу.

Печаль року – це краснодарська «Кубань». Команда, яка під керівництвом новозеландських тренерів на початку чемпіонату виглядала дуже сильно і цілком могла б претендувати на медалі, але через чвари всередині клубу стала п’ятою. Вже без легіонерів і в супроводі якогось детектива з назвою. Сумно.

Читати також:  Энтони Джошуа готов подождать реванша с Усиком: "Я без проблем проведу промежуточный бой"

vspomnit vse kljuchevye momenty rossijskoj premer ligi d2d453e

А от що треба зазначити як однозначний позитив — прогрес «Слави» і «Металурга». І якщо у новокузнечан рахунок часто був не по грі (вони в результаті шості), емоційний Гія Амирханашвили таки привів свою команду до бронзових медалей, при чому вже без кількох грузинських легіонерів, які до вирішального бою покинули клуб. Боротьба за третє місце в цьому році вийшла навіть більш гострою, ніж власне фінал. «Слов’яни» буквально вирвали перемогу з рук ВПА в овертаймі. Останні спробували продовжити боротьбу за бронзу вже після гри — подаючи апеляцію на контроль часу, але безуспішно.

Хоча монинцы і залишилися без медалей, їм за це залишається тільки апплодувати. Підмосковний клуб пожертвував збірної Росії для Кубка світу не тільки сімку провідних гравців, але і свого головного тренера — Олександра Войтова. Тому «ВВА-Підмосков’я» можна назвати найбільш патріотичним клубом сезону – віддав країні всього себе, при цьому посівши четверте місце у чемпіонаті.